2013-09-06 Smardzewice: spotkanie liderów współpracujących organizacji społecznych środowiska osk

Opublikowano 2013-09-08  21:50

 Komunikat

06 września br. w Centrum ,,MOLO” 97-213 Smardzewice nad zalewem sulejowskim po raz kolejny spotkali się liderzy czterech współpracujących organizacji społecznych środowiska osk:

 

 Smardzewice 06.09.2013r.

 Komunikat

 06 września br. w Centrum ,,MOLO” 97-213 Smardzewice nad zalewem sulejowskim po raz kolejny spotkali się liderzy czterech współpracujących organizacji społecznych środowiska osk:

  1. Roman Stencel – prezes OIGOSK
  2. Zbigniew Popławski – wiceprezes OIGOSK
  3. Krzysztof Szymański – prezes PFSSK
  4. Jan Domasik – prezes PIGOSK
  5. Marek Gawroński – wiceprezes PIGOSK
  6. Wojciech Góra – wiceprezes PIGOSK
  7. Marek Stasiak – skarbnik PIGOSK
  8. Czesław Swaryczewski – sekretarz PIGOSK
  9. Grzegorz Jarząbek - prezes LOK

Spotkanie otworzył Jan Domasik i przedstawił tematykę obrad

Roman Stencel poinformował , że w dniu 06.09.2013r. w MTBiGM odbyło się spotkanie dyrektorów 20-tu WORD-ów i przedstawicieli MTBiGM oraz ITS i PWPW, na którym omawiano problematykę jednolitej, weryfikowanej przez resort bazy pytań egzaminacyjnych oraz migrację danych z WORD-ów do sytemu teleinformatycznego PWPW – HP, który zapewnia współpracę z SI „Kierowca” wspomagającym procedurę wydawania praw jazdy w Starostwach..

Uwzględniając potwierdzoną obecność w dniu jutrzejszym po. dyr. DTD MTBiGM p. Łukasza Twardowskiego uzgodniono stanowczo domagać się rozpoczęcia procedury legislacyjnej projektu ustawy o zm. uokp złożonego
20 czerwca 2013r posł. Stanisławowi Żmijanowi - przewodniczącemu Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz niezwłocznego spotkania w tym przedmiocie.

Z uwagi na aktualną bardzo trudną sytuację rynkową jak i ignorowanie kilku wspólnych wystąpień do posła Żmijana oraz MTBiGM - należy przygotować się do organizowania radykalnych metod artykułowania i domagania się realizacji postulatów środowiska osk.

Dlatego zdecydowano:
1.    
Przeprowadzić w poszczególnych organizacjach rozeznanie co do potencjalnej frekwencji uczestnictwa w manifestacji środowiskowej w Warszawie,
2.    
Opracować postulaty i hasła protestacyjne,
3.    
Przeanalizować aspekty finansowe i prawne oraz termin manifestacji.

Jeżeli nie nastąpi oczekiwany przełom należy zorganizować konferencję prasową i przedstawić aktualną dramatyczną sytuację środowiska osk oraz scenariusz wspólnych działań manifestacyjnych społecznych organizacji środowiskowych.

zredagowali
Czesław Swaryczewski
Roman Stencel


fot. Roman Stencel, Zbigniew Popławski