2011-12-02 Ciechocinek uzgod. wspólnego stanowiska org. branżowych odnośnie projekt. rozporzadzeń

Zainicjowałem próbę wyartykułowania wspólnego stanowiska wiodących i reprezentatywnych dla branży osk organizacjiodnośnie przesłanych do konsultacji społecznych projektów rozporządzeń z 14.11.2011 tj:
PFSSK
PIGOSK
OIGOSK
KIEROWCA.PL

Przedstawicieli w/w organizacji zaproszono do Ciechocinka na robocze spotkanie.

Na zaproszenie:
• pozytywnie telefonicznie odpowiedział prezes PFSSK  Krzysztof Szymański oraz sekretarz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL z/s w Szczecinie  Krzysztof Giżycki
• negatywnie  prezes PIGOSK poniższym e-mail
From: Aleksander Igielski [mailto:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  ] 
Sent: Tuesday, November 22, 2011 11:35 AM
To: 'OIGOSK Koszalin'; 'Szymański Krzysztof Tomaszów M.'; 'Wojtek Góra'
Subject: RE: zaproszenie na spotkanie przedstawicieli organizacji branży osk

Witam
Spotkanie opiniotwórczych 3 organizacji OSK + ewentualnie LOK można zorganizować w siedzibie PIGOSK w Piastowie ul. Piotra Skargi 1 . Natomiast nie widzę potrzeby zapraszania innych środowisk / np. wydawniczych , kserograficznych i innych z tym podobnych/ a nie związanymi z Nami. Lobbowanie na rzecz prywatnych firm nie leży w interesie firm szkoleniowych

Pozdrawiam Aleksander Igielski, prezes
-  -  -  -
02 grudnia 2011, Piątek w Hotelu AMAZONKA 87-720 Ciechocinek spotkali się przedstawiciele tylko trzech  organizacji tj. KIEROWCA.PL PFSSK  i OIGOSK w osobach:
Jerzy Kociszewski           – wiceprezes PFSSK, ale bez pełnomocnictw
Krzysztof Giżycki             - sekretarz KIEROWCA.PL
Michał Łydka                    - radca prawny, ekspert  KIEROWCA.PL
Zbigniew Popławski      - wiceprezes OIGOSK
Roman Stencel                - prezes OIGOSK

W/w przez 7 godz. ( 12:00 – 19:00 ) w tym 30 minutowa przerwa na obiad, dyskutowali propozycje, postulaty zmian:
KIEROWCY.PL
PFSSK
OIGOSK, i przesłane przez n/w członków:
• Seb. Wesołowskiego ( M. Kukawka)
• Zb. Popławskiego
• Zb. Gryglasa
• T. Sobotki,
• P. Drapy
• Eg. Kubisia,
• Wald. Sacharuka

Efektem tych wielogodzinnych analiz i dyskusji jest kompromis prezentowany w materiale przesłanym 05.12.2011r e-mail do p.Tomasza Piętki, specjalisty w DTD MTBiGM, a publikowanym i dostępnym pod linkiem: http://www.szkola-jazdy.pl/aktualnosci/single/id/1306

Z oczywistych względów (świadoma, celowa) nieobecność statutowych lub upoważnionych przedstawicieli PFSSK; PIGOSK  uniemożliwiła dyskusję w szerszym, reprezentatywnym dla społeczności osk gronie i tym samym wyartykułowanie jednolitego stanowiska organizacji środowisk osk nawet w niektórych bezspornych obszarach!
To kolejna stracona szansa i ewidentna szkoda dla środowiska osk jako całości!
„Polskie PIEKIEŁKO” nadal tryumfuje również w środowisku osk - niestety i to mimo moich wieloletnich inicjatyw, wysiłków na rzecz integracji!
Po opublikowaniu 10 lutego 2011r w Rzeczpospolitej artykułu „ kto wrzucił autobus do ustawy?” formułowano liczne krytyczne uwagi, pretensje i konkluzje odnośnie kryzysu przywództwa w organizacjach środowiskowych, w tym i odnośnie mojej osoby.
Aktualna sytuacja potwierdza, że tezy te w większości były i nadal są zasadne.
Przeważają animozje, złość, konflikty, prywata i partykularne interesy wąskiej grupy – kosztem dobra środowiska osk w ogólności.
W takich okolicznościach można stracić nadzieję na skuteczność wewnątrzorganizacyjnych demokratycznych procedur samooczyszczających.
Najwyższy czas otwarcie mówić o faktach stanowiących dotąd „tajemnicę poliszynela”, że w środowisku osk prym wiedzie prezesAleksander Igielski, w okresie:  2002r -2006 r piastujący funkcję prezesa PFSSK, a od 2006r prezesa PIGOSK.
Okazuje się, że jak na razie, bez Jego akceptacji wspomaganej spolegliwą postawą prezesa PFSSK Krzysztofa Szymańskiego - nie mają szans powodzenia inicjatywy porozumiewawczo-integrujące środowisko osk wychodzące od osób spoza tego DUETU.
Wobec takich okoliczności faktycznych, to w/w osoby ponoszą częściową odpowiedzialność (nie za wszystkie, ale) za wiele istotnych niedogodności, patologii które dręczą oraz irytują członków środowiska osk.

opublikowano 07-12-2011r 23:05