2019-11-20 Prezesi K. Bandos, K. Szymański i R. Stencel odmówili uczestnictwa w transmitowanej online debacie nt. SZIE

opublikowano 20-11-2019 godz. 22:10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 15 listopada 2019 opublikowano w Internecie nagranie video, link  SZIE

w którym Pan Tomasz Matuszewski - przewodniczący Komitetu Redakcyjnego projektu ustawy o samorządzie Zawodowym Instruktorów i Egzaminatorów / SZIE / apeluje do kolegów branżystów tj. Krzysztofa Bandosa, Krzysztofa Szymańskiego i Romana Stencla o uczestnictwo w publicznej debacie wieczorową porą celem cyt. "zdementowania podejrzeń, plotek, mitów" nt. inicjatywy SZIE.

 Następnie18 listopada o 11:50na witrynie SZIE bez wydawałoby się oczywistych i koniecznych uzgodnień z zaproszonymi opublikowano poniższy tekst:

 W nawiązaniu do wystąpienia przewodniczącego Komitetu Redakcyjnego p. Tomasza Matuszewskiego podczas Seminarium, pt.: „Kompetencje społeczne instruktorów i egzaminatorów jako zawodów zaufania publicznego”, które odbyło się 13 listopada 2019 roku, pragniemy zaprosić Pana Krzysztofa Bandosa, Krzysztofa Szymańskiego i Romana Stencla (jako przedstawicieli PFSSK, PIGOSK oraz OIGOSK) na publiczną debatę do siedziby Fundacji zapobieganie wypadkom drogowym, która znajduje się w Warszawie przy ulicy Ratuszowej 11, na czwartek 21 listopada 2019 roku na godzinę 19.00. Debata odbędzie się z przekazem online tak żeby każdy zainteresowany mógł na bieżąco śledzić jej przebieg. Jeśli zaproponowany termin koliduje z innymi zaplanowanymi wcześniej obowiązkami to alternatywnie proponuję termin 28 listopada, także w siedzibie Fundacji i także o godzinie 19.00.

 Prezesi współpracujących w/w organizacji społecznych środowiska OSK uzgodnili, że nie będą uczestniczyć w publicznych debatach w terminach zaproponowanych "ad hoc" i jednostronnie, o czym zawiadomiono poniższą korespondencją e-mail. 

From: OIGOSK [mailto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ]
Sent: Wednesday, November 20, 2019 6:11 PM
To: Matuszewski Tomasz ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ); Sztal Mariusz ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )
Cc: Bandos Krzysztof ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ); Szymanski Krzysztof prezes ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ); Bożenna Chlabicz ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )
Subject: Wspólna odpowiedź na zaproszenie do uczestnictwa w publicznej debacie nt. SZIE

Pan  Tomasz  Matuszewski
Przewodniczący  Komitetu  Redakcyjnego
projektu Ustawy o Samorządzie Zawodowym  Instruktorów  i  Egzaminatorów / SZIE/

               Szanowny  Panie  Przewodniczący

Odpowiadając na zamieszczone w Internecie zaproszenia do publicznej, transmitowanej online debaty nt. SZIE imiennie wymienionych statutowych reprezentantów współpracujących organizacji społecznych środowiska OSK tj. PFSSK, PIGOSK i OIGOSK - niniejszym uprzejmie informujemy, że nie stawimy się w miejscu i terminach wyszczególnionych w opublikowanych zaproszeniach wyartykułowanych przez Pana 15 –go, a 18 listopada 2019 przez Pana Mariusza Sztala.
Nadmieniamy jednocześnie, że nie wykluczamy uczestnictwa w ewentualnej debacie w przyszłości.

Uzasadnienie w załączonym piśmie (kliknij)

Działając w imieniu kol. prezesów K. Bandosa, K. Szymańskiego i własnym
Pozdrawiam

Roman Stencel, prezes OIGOSK tel. m. +48 502 532 405 www.izbaosk.eu
proszę o potwierdzenie odczytu, dziękuję


Przypomnieć należy, że Panowie Matuszewski i Sztal pomimo zaproszenia nie uczestniczyli w I Wspólnej Konferencji Szkoleniowej PFSSK - PIGOSK - OIGOSK w Proszeniu 19 października 2019, vide relacja link http://dane.izbaosk.eu/dokumenty/KonferencjaWspolna20191019Relacja.pdf